Ta strona wymaga nowszej przeglądarki internetowej, skorzystaj z aktualizacji systemu lub pobierz w tym miejscu.
PL EN DE RU

+48 23 697 78 50

Zadbaj o delikatne stópki swojego dziecka

- Czym powinno się charakteryzować obuwie dla dzieci? Czy obuwie marki Vi-GGa-Mi uwzględnia zasady poprawnej konstrukcji obuwia dla dzieci?

Vi-GGa-Mi to polski producent butów dla dzieci. Firma może pochwalić się dużym doświadczeniem, gdyż jesteśmy na rynku już od 1992 roku. Od samego początku istnienia zakładu firma z największą starannością dbała o każdy element konstrukcji obuwia, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo użytkowania i wygodę chodzenia.

Zgodnie z zasadami poprawności konstrukcyjnej nasze obuwie posiada m.in. odpowiedniej wysokości usztywniony zapiętek. Ponadto wszystkie modele oferowanych przez nas bucików posiadają regulowane zapięcie (rzep, klamerkę, gumki, sznurowadła, zasuwaki), dzięki czemu mogą być noszone przez wszystkie dzieci, bez względu na tęgość ich stopy. Oferowane przez nas modele obuwia umożliwiają optymalne dopasowanie do każdej stopy dziecka. Dzięki różnorodnym zapięciom rodzice i ich pociechy mogą dobrać buty dla nich odpowiednie, które jednocześnie zapewnią dzieciom łatwość zakładania, stabilność stopy oraz wygodę noszenia. Dodatkowym walorem produkowanego przez Vi-GGa-Mi obuwia jest zastosowanie tzw. szerokich czubków, dzięki czemu stopa dziecka (głównie palce) nie jest ściśnięta i czuje się swobodnie.

- Z jakich materiałów produkuje się kapcie dla dzieci, aby były bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu?

Produkowane przez Vi-GGa-Mi obuwie tekstylne dla dzieci jest przewiewne, dzięki czemu stopa maluszka na pewno nie ulegnie przegrzaniu i nie będzie się tak pociła. Materiały wykorzystywane przez nas do produkcji obuwia, to materiały naturalne (bawełna), które zapewniają stopie komfort noszenia. Jest to o tyle ważne, że dzieci czy to w przedszkolu, w szkole czy też w domu spędzają w obuwiu wiele godzin. Dlatego tak ważny jest dobór właściwych dla nich bucików. Przewiewność stopie zapewniają również specjalnie zaprojektowane spody obuwia. Ich kształty zostały opracowane w naszym dziale wzorniczym przez projektantkę Vi-GGa-Mi, a wykonane przez firmę zewnętrzną Specjalne otwory wentylacyjne w podeszwie odprowadzają na zewnątrz ciepło powodując, że stopa się nie przegrzewa i nie poci, a stożkowy kształt nie przepuszcza do wewnątrz wilgoci. Dzięki tym właściwościom produkowane przez nas obuwie jest odpowiednim do przedszkola, szkoły, domu, jak i na zewnątrz.

Ważnym jest również, aby noszone przez małe pociechy obuwie zapewniało bezpieczeństwo noszenia. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wyksztalcenie prawidłowej postawy, ale również o bezpieczeństwo w sensie dosłownym. Produkowane przez nas obuwie tekstylne dla dzieci może być noszone już przez roczne pociechy, które dopiero stawiają pierwsze kroczki. Nauka chodzenia zapewnia im radość i ogromną satysfakcję, ale niestety stawiane przez nich kroki są niepewne, niestabilne. Obuwie Vi-GGa-Mi to obuwie antypoślizgowe, które może im w tym pomóc, gdyż zapobiegnie poślizgnięciu się i upadkowi podczas zabawy. Cechę antypoślizgowości zapewniają nowoczesne konstrukcyjnie, a jednocześnie atrakcyjne dla oka dziecka wypukłe motywy na elastycznych i lekkich spodach. Ponadto spody obuwia tekstylnego Vi-GGa-Mi produkowane są z bezwonnego tworzywa PVC odpornego na ścieralność i zmienne warunki pogodowe.
Wskazane powyżej cechy produkowanego przez Vi-GGa-Mi obuwia tekstylnego dla dzieci nie są jedynymi, które mogą przekonać potencjalnych klientów do ich zakupu. Obuwie tekstylne dla dzieci Vi-GGa-Mi wyróżnia się modną kolorystyką, która sprawdzi się zarówno w sportowych, jak i eleganckich stylizacjach. Stosujemy różne techniki zdobienia cholewek: hafty, termodruki, doszywane aplikacje, cekiny. Niektóre wzory cholewek zdobione są metodą druku sublimacyjnego, dzięki czemu mamy możliwość stworzenia obuwia wyjątkowego, którego żadna inna firma nie będzie w stanie wyprodukować.
Kolory spodów, lamówek i zdobień zawsze dopasowywane są do kolorystyki cholewki, dlatego cały bucik stanowi spójną całość. Szeroka gama kolorystyczna i zdobnicza, jak również różnorodność wzorów daje dzieciom i rodzicom możliwość dobrania butów do każdej okazji czy to w przedszkolu, w szkole czy w domu.
Połączenie wieloletniej tradycji z nowoczesnym wzornictwem sprawia, że buty do przedszkola oraz buty do szkoły marki Vi-GGa-Mi na stałe zadomowiły się w garderobach polskich dzieci.

Obuwie tekstylne dla dzieci marki Vi-GGa-Mi to obuwie idealne na każdą okazję. Nasze buciki pozwalają aktywnemu dziecku na wygodę, swobodę ruchów, a jednocześnie gwarantują stopie stabilność. Oferujemy modele wsuwane, wiązane, zapinane na klamerkę lub rzep oraz regulowane za pomocą różnej szerokości gumek. Każde dziecko znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.
Najlepszy wybór to obuwie dla dzieci marki Vi-GGa-Mi, bo są to idealne buty do szkoły, przedszkola oraz na letnie spacery czy szczególne okazje.

- Czy stosuje się i jakie wkładki do butów dla dzieci? Jaką odgrywają rolę?

Wkładki obuwnicze do obuwia tekstylnego to temat sporny. Udostępniamy ich zakup naszym klientom na życzenie. Są to wkładki z naturalnej skóry ze podłożem węglowym. Jednak stosowanie wkładek jest różnie oceniane przez ortopedów i dlatego nie są one w naszym obuwiu standardem tylko opcją. Znacząca część specjalistów uważa, że stopa zdrowego dziecka powinna kształtować się sama. Jeśli stopy dziecka wymagają wkładek ortopedycznych, to są to specjalne wkładki uwzględniające specyficzne potrzeby pacjenta. Nie rozwiąże takich problemów standardowa wkładka profilowana. Rynek jednak sygnalizuje taką potrzebę, w związku z powyższym wprowadziliśmy możliwość zakupu obuwia z wkładkami. Nasze wkładki charakteryzują się wysoką jakością, użyciem naturalnych surowców i są dopasowane kształtem do naszych wzorów obuwia.

- Jak wybrać obuwie dla dziecka, aby wybrane buty nie ocierały stóp?

Dzieci spędzają wiele godzin w bucikach, dlatego jest to wyjątkowo ważne. Buciki muszą być zatem wyjątkowo wygodne i nie uwierać delikatnej stopy małego dziecka, która się dopiero kształtuje i nabiera wzorców właściwego poruszania się. Zapewnia to dodatkowo wiele innych właściwości naszego obuwia, takich jak:
• lamówki wewnętrzne, które są wyjątkowo gładkie i możliwie cienkie,
• szycie płaskie,
• zakończenia nici usuwane w sposób, który eliminuje ich szorstkość,
• odpowiednio zaprasowana cholewka,

- Jakie modele są aktualnie najpopularniejsze i najchętniej kupowane?

Każdy nowy sezon przynosi nowy hit sprzedaży, ale są modele, które są niezmiennie popularne od kilku sezonów, często w nowej szacie kolorystycznej. Aktualnie największym zaufaniem cieszą się następujące modele:
dla maluchów : BAMBI , SMERFUŚ i SMERFETKA
dla średniej grupy rozmiarowej : TUBIŚ i RAPEREK
a dla większej JULEK i CZESZKA

- Co mówią przepisy prawne na temat butów dla dzieci?

Przepisy prawne w Polsce nie regulują w specjalny sposób działalności związanej z produkcją i sprzedażą obuwia dla dzieci. Chociaż nie jest to dziedzina produkcji szczególnie regulowana przez prawo, produkcja podlega unormowaniom ogólnym w polskim prawie. Z punktu widzenia klienta istotne jest, aby producenci stosowali odpowiednio opracowane normy w zakresie obuwia dla dzieci PN-O-91015:2000, „Obuwie dla dzieci do lat 15″ oraz przestrzegali praw konsumentów w zakresie gwarancji i rękojmi regulowanych Ustawą z dnia 16 lutego 2007 r.o ochronie konkurencji i konsumentów oraz Ustawą z dnia 2 marca 2000 r.o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Poza uregulowaniami prawnymi odpowiedzialni producenci sami dbają o to, aby ich wyroby zostały zweryfikowane przez specjalistyczne jednostki badawcze. W Polsce istnieje np. Instytut Przemysłu Skórzanego (w którego struktury obecnie wchodzi Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego), której to jednostce można zlecić odpowiednie badania. Bada się tam np. czy konstrukcja obuwia zabezpiecza prawidłowy rozwój stopy dziecka. Modele w taki sposób poprawnie zweryfikowane mogą otrzymać symbol „Zdrowej Stopy”. ZPO Vi-GGa-Mi swoje podstawowe wzory takim badaniom poddało.

- Czy ktoś ich przestrzeganie kontroluje? I jak to się odbywa?

Do kontroli handlu obuwiem jest uprawniona przede wszystkim Polska Inspekcja Handlowa oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów . Ale przede wszystkim jakość wyrobu kontroluje rynek, czyli finalni odbiorcy. Tylko produkt dobrej jakości i odpowiedniej konstrukcji jest w stanie na rynku się obronić. Długoletnia obecność na polskim rynku jest również dla klientów wskazówką co do jakości wyrobów danego Producenta. Marka Vi-GGa-Mi to polska firma z niemal 20 letnią tradycją w produkcji obuwia dla dzieci.